volejte
608 861 603
místní specialista na okna místní specialista na okna
přívětivé ceny přívětivé ceny
záruka přímo od výrobce záruka přímo od výrobce
vyrobeno v ČR vyrobeno v ČR
 

Garážová vrata

 

Sekční vrata

Sekční vrata nabízejí vysoký komfort obsluhy v kombinaci s bezpečností provozu a ochranou majetku a soukromí. Nejčastěji se zde uplatní sendvičové povrchové panely z hliníku či plastu, možnost tepelně izolační výplně, prosklení nebo kazetového dezénu. Funkce vrat spočívá v postupném vtahování sekčně rozdělených vrat do vodící kolejnice, umístěné v prostoru nad průjezdním profilem.

Ten je nejčastěji tvořen uzavřenou ocelovou kolejnicí, ve které se pohybují vodící segmenty opatřené nylonovými kolečky. Vtahování se děje pomocí elektrického tažného pohonu, umístěného na stropě.

Vrata jsou navíc vyvažována torzními pružinami, které snižují nároky
na výkon pohonu a usnadňují manipulaci při manuální

 

Rolovací vrata

Rolovací vrata dovolují zabudování bez zásadnějších stavebních úprav a do prostor s omezeným místem pro montáž. Výhodou je rovněž rychlá montáž a možnost jednoduché výměny poškozené lamely.

Stejně jako u sekčního systému lze zvolit hliník nebo plast, tepelnou izolaci, prosklení ale také větrací lamely a rolovací mříže.

Systém je velmi podobný sekčnímu s tím rozdílem, že vrata jsou dělena na úzké lamely, navíjené na hřídel, umístěnou nad průjezdním profilem.

 

Výklopná vrata

Výklopná vrata poskytují ekonomické řešení tam, kde je třeba zohlednit zvláště estetické začlenění do fasády domu v kombinaci s úsporou místa při otvírání vrat.

Vrata se vyklápějí vcelku, podle středového pantu za současného zdvihu ve vodící kolejnici.

Pro odlehčení vrat při manipulaci slouží buď pružinový systém, nebo protizávaží.