volejte
608 861 603
místní specialista na okna místní specialista na okna
přívětivé ceny přívětivé ceny
záruka přímo od výrobce záruka přímo od výrobce
vyrobeno v ČR vyrobeno v ČR
 

Látkové rolety

patří mezi velice oblíbené prvky stínící techniky, které výrazně doplňují prostředí domu či bytu podobně jako záclony či závěsy.
 

Nejen, že nás chrání před nadměrným slunečním světlem a nežádoucími pohledy zvenčí, ale v dnešní době jsou, díky novému modernímu designu, stále více populárnější i jako estetický nebo dekorační doplněk, který dotváří interiér.


Novinkou na českém trhu jsou látky opatřené povrchem z nesavého materiálu.

 

Látkové rolety nad okno

Různé druhy místností, mají různé požadavky na zastínění. Proto si u nás můžete vybrat z velké řady provedení materiálů a barevných odstínů, vč. speciálních, např. se speciální nehořlavou úpravou povrchu.
 

Hlavní součástí vnitřních rolet je lehká hliníková hřídel, na kterou se navíjí stínící tkanina. Ta může být z různých materiálů a to v závislosti na tom, zda se snažíme docílit pouhého rozptýlení světla, či úplného zatemnění.


Nejčastěji se používá polyester, bavlna, plátno, len a výjimkou není ani viskóza. Rolety nad okno jsou nezávislé na rozměrech okna, protože se instalují na zeď nebo strop před vnitřní částí okna. Jsou zároveň výrazným interiérovým prvkem, proto klademe důraz na estetičnost a součástí může být například zdobení pomocí okrasných volánů v různých tvarech.

 

Látkové rolety na křídlo okna

Tento typ látkových rolet má velmi širokou škálu využití. Uplatnění najdeme v bytech, obchodech, ale i například kancelářích, kde se tyto rolety stávají i dekorativním prvkem interiéru. Okno s roletou tak tvoří celistvou a kompaktní část, kde roleta nezasahuje do světlosti okna. Montáž je velmi jednoduchá a provedení nabízíme z velkého výběru barev a odstínů.Látkové rolety na křídlo okna dělíme do dvou kategorií:

Látková roleta TRIROL se skládá z hliníkové hřídele, konzole a ovládacího řetízku. Všechny tyto komponenty jsou k dostání v sedmi barevných variacích. Dokonalé napnutí látky zaručuje hliníkový ukončovací profil (těžítko) také v sedmi barvách jako konzole a řetízek. Jako u žaluzie je možnost fixačního silonu, který zaručuje dokonalé kopírování skla a fixuje látku proti pohybu, je-li okno ve vyklopené poloze.

Látková roleta PASROL se montuje nebo lepí na křídlo okna. Nosnou částí látkové rolety je box, jehož součástí je navíjecí hliníková hřídel, krycí lišty, které se lepí na zasklívací lištu okna, zaručují dokonalé stínění. Součástí je i těžítko, které zaručuje dokonalé napnutí látky. Všechny tyto komponenty se vyrábějí v sedmi různých barvách.

 

Látkové rolety na střešní okno

Látková roleta zastiňovací je praktickým a účinným řešením pro zastínění před sluncem. Zajistí jednoduché a účinné zastínění během dne a dodá místnosti originální vzhled a styl. Je vyrobená z tkaniny, odolává nečistotám a dodává se v celé škále barev a vzorů. Tkanina rolety je plně napnuta mezi postraními vodícími lištami a na okně ji lze zastavit v jakékoli pozici. Vodící lišty jsou vyrobeny z hliníku v bílé nebo stříbrné barvě. Ovládání je buď tahem za spodní profil, nebo motorem.

Látková roleta zatemňující je ideální řešení pro delší snění či odpolední odpočinek. Zcela zatemňující roleta zachytí i nejintenzivnější sluneční světlo a dokonale tak místnost zatemní. Je vhodným řešením zejména do ložnic a dětských pokojů. Díky novému tenkému designu bočních lišt a horní krycí lišty a zároveň konstrukčnímu vylepšení poskytuje roleta nejlepší zatemnění na trhu. Vodící lišty jsou vyrobeny z hliníku v bílé nebo stříbrné barvě. Ovládání je jako u rolet zastiňovacích, buď tahem za spodní profil, nebo motorem.