volejte
608 861 603
místní specialista na okna místní specialista na okna
přívětivé ceny přívětivé ceny
záruka přímo od výrobce záruka přímo od výrobce
vyrobeno v ČR vyrobeno v ČR
 

Venkovní předokenní rolety

Pro své tepelně-izolační vlastnost a možnost regulace propouštěného světla zvyšují komfort bydlení a zároveň svou pevnou konstrukcí chrání soukromí i majetek obyvatel domu. Dodáváme výrobky firem Alurol, Building plastics a Alukon.

Typy konstrukcí:

1. Konstrukce závěsná (montáž na fasádu, nebo před rám okna) umožňuje instalaci prakticky na kterýkoliv dům, bez ohledu na konstrukci oken a jejich osazení.

2. Konstrukce vestavěná umožňuje začlenění roletového systému přímo do fasády budovy.

3. Novostavby, nebo při rekonstrukci. Velkou výhodou je možnost osadit roletové skříně do stavebních otvorů bez nutnosti následné montáže samotných rolet.

 

Samotné rolety mohou být vyrobeny z hliníkových, plastových i dřevěných lamel (prvé dva druhy s tepelně-izolační výplní). Ovládání je možné ruční (šňůrkou, popruhem), mechanické (klikou), nebo elektrickým pohonem, který je možno ještě doplnit dálkovým ovládáním.


Spuštěná roleta umožňuje dvě možné polohy:

  1. Mezi jednotlivými lamelami zůstanou větrací štěrbiny, zároveň prochází malé množství světla.
  2. Lamely dolehnou těsně k sobě - jejich stínící, tepelně i zvukově izolační funkce je tak maximální. Rolety je možno kombinovat s rolovatelnými sítěmi proti hmyzu, které ještě zvyšují komfort a bezpečí každé stavby.